Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu

szpital

    • Contrast
    • Layout
    • Font

Oddziały szpitalne

ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

Koordynator Oddziału:
Izabela Pałgan – specjalista pediatrii, specjalista hematologii i onkologii dziecięcej;

Lekarze pracujący w Oddziale:

Aleksandra Gorzycka – specjalista pediatrii, doświadczony lekarz, praktykuje także w Poradni Rejonowej oraz Hospicjum dla Dzieci Przewlekle Chorych;
Matylda Pyrzanowska – specjalista pediatra, doświadczony lekarz, pełni również dyżury w Oddziale Noworodkowym w Toruniu;
Karolina Siemczyk – lekarz rezydent, w trakcie specjalizacji z pediatrii.

Na Oddziale pracują także lekarze pełniący dyżury:
Hanna Dąbrowska – specjalista pediatrii, specjalista neonatolog
Małgorzata Górczyńska – specjalista pediatrii, specjalista neonatolog
Aldona Katarzyna Jankowska- dr hab. med., prof. zw. UMK, specjalista pediatra, specjalista hematologii i onkologii dziecięcej,
Anna Łęcka – pediatra
Jadwiga Wozikowska – specjalista pediatrii

Pielęgniarka Oddziałowa:
Iwona Wodzyńska – specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego

Pielęgniarki:
13 pielęgniarek

Sekretarka medyczna:
Barbara Kopacz-Tomaszewska

Telefony:
Ordynator/Lekarze/Sekretariat -56 683 22 91 wew. 150
Pielęgniarki – 56 683 22 91 wew. 122

Oddział Pediatryczny jest oddziałem I stopnia referencyjności. Prowadzi działalność profilaktyczną, diagnostyczną i leczniczą dla dzieci i młodzieży w wieku od urodzenia do 18 roku życia. Rocznie hospitalizowanych jest około 700 pacjentów. Oddział dysponuje 16 łóżkami dla niemowląt i dzieci starszych. Sale chorych są jedno, dwu i trzyosobowe. Dodatkowo dysponuje izolatką z węzłem sanitarnym dla dzieci z biegunką czy chorobą zakaźną.

Oddział posiada niezbędny do diagnostyki i leczenia schorzeń ogólnopediatrycznych sprzęt: pulsoksymetry, nebulizatory, pompy infuzyjne, lampę do fototerapii, inkubator, aparat EKG, kardiomonitor, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego, aparat do wspomagania oddechu Optiflow.

Diagnozujemy i leczymy dzieci z takimi jednostkami jak: zapalenie oskrzeli i płuc, angina, zaostrzenie astmy, zapalenie uszu, gorączka, mononukleoza zakaźna, biegunki wirusowe i bakteryjne, wymioty, zaparcia, pokrzywki, alergie, choroby skórne, żółtaczka noworodkowa, zakażenie dróg moczowych, zakażenie pasożytami przewodu pokarmowego, bóle brzucha, zatrucia.

Prowadzimy także działalność edukacyjną na temat zdrowia, profilaktyki prozdrowotnej, prawidłowego odżywiania, suplementacji witaminy D3 oraz planową diagnostykę alergii, niedokrwistości i otyłości.

Diagnozowanie i leczenie dzieci odbywa się z całodobowym dostępem do szpitalnego laboratorium analitycznego, pracowni rentgenowskiej, tomografii komputerowej i aparatu usg.

Na małych pacjentów czeka sala zabaw wyposażona w zabawki, książki, klocki, układanki, a starsi pacjenci mają do dyspozycji bibliotekę.

Rodzic może przebywać stale z dzieckiem w czasie hospitalizacji.

Dodatkowo dla rodziców jest wyodrębnione funkcjonalne pomieszczenie z czajnikiem elektrycznym, lodówką, kuchenką mikrofalową, z których rodzice mogą korzystać w czasie pobytu z dzieckiem w szpitalu. Nieodpłatnie udostępniamy opiekunowi dziecka fotel rozkładany lub łóżko polowe do spania w nocy.

W Oddziale pediatrycznym studenci medycyny mogą odbywać praktyki wakacyjne. Dla lekarzy w trakcie innych specjalizacji prowadzimy staże kierunkowe z pediatrii. Posiadamy także miejsca rezydenckie w zakresie pediatrii.